Filmoteka Muzeum

Zrealizowany w duchu eksperymentalnej etiudy z lat 70., wykorzystujący muzykę Sun Ra The All of Everything, film w sposób zakamuflowany odnosi się do cytatu z filmu Claude’a Lanzmanna Shoah:
Lanzmann: Do you know how many Jews were exterminated there? (Czy wie pani, ilu Żydów tam wymordowano?)
Frau Michelsohn: Four something, 400 000… 40 000… (Coś cztery: czterysta tysięcy… czterdzieści tysięcy?)
Lanzmann: 400 000.
Frau Michelsohn: 400 000, yes I knew it had a four in it. (Wiedziałam, że była tam czwórka.)
Praca w charakterystyczny dla artysty sposób podważa naszą powierzchowną wiedzę o świecie, sugerując, że tuż pod powierzchnią rzeczy czai się wyparte zło. Artysta widzi swoje zadanie w jego wskazywaniu, w przywracaniu bolesnych wspomnień, w nieustannym ćwiczeniu się w pamiętaniu.

Rok powstania: 2008
Czas trwania: 15'48"