Lekcje w Muzeum nad Wisłą - przedszkole

Lekcje w Muzeum nad Wisłą - przedszkole

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza nauczycieli i uczniów szkół przedszkoli do udziału w bezpłatnych lekcjach w Muzeum towarzyszących wystawie “Syrena herbem twym zwodnicza”.


Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty programu „Szkoła w Muzeum” w nowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Wystawa „Syrena herbem twym zwodnicza” jest próbą pokazania potencjału tkwiącego w symbolu syreny. Jest to pierwsza tak duża wystawa współcześnie traktująca o tej tematyce, łącząca różne podejścia do zagadnień hybrydowości, tożsamości narodowej i mitologii. Od starożytności po współczesność syrena jest niezwykle popularnym motywem pojawiającym się w sztuce różnych kultur. Przyglądamy się jej bardzo szeroko – na wystawie obok różnorodnych mediów sztuki (film, malarstwo, rzeźba, instalacja, fotografia) znajdzie się wizualna historia herbu Warszawy. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami zapraszamy do wspólnego odkrywania znaczeń, jakie towarzyszą niezwykle pojemnej figurze ludzkiej wyobraźni – połączenia człowieka i zwierzęcia. Ekspozycja prowokuje do refleksji nad fenomenem syreny, tego, co symbolizuje, kogo reprezentuje i w jaki sposób odzwierciedla ludzkie marzenia i lęki.

Program Użyj Muzeum jest dostępny dla wszystkich naszych gości. Istnieje możliwość przygotowania warsztatów uwzględniających specjalne potrzeby grupy. Informacje na ten temat mogą Państwo zawrzeć w polu "Pytanie do organizatora" w formularzu rejestracji.

Spotkanie z syreną


Kto zamieszkuje Wisłę? Czy syreny istnieją naprawdę? Dlaczego wyobraźnia ludzi powołuje do życia różne stwory? Grupy przedszkolne zapraszamy na nadwiślańską przygodę ze sztuką i bliskie spotkanie z syrenami. Być może bohaterka Warszawy zabierze nas aż na dno Wisły, by odkryć przed nami świat fantastycznych mieszkańców rzeki?