Wykład prof. Rebecki Schneider „Performans i dokumentacja”
Muzeum Otwarte 2014

Wykład dotyczył pojęcia dokumentacji, jednego z podstawowych pojęć w teorii performansu. Podając w wątpliwość przekonanie, że performans przemija, a jedyne, co po nim pozostaje, to dokumentacja, wykład skupia się na problematyce czasowości i trwania.

Rebecca Schneider specjalizuje się w studiach nad teatrem i performansem na przecięciu nowych mediów, literatury, fotografii, architektury, a także „performatywnością” codzienności. Wykłada historię teatru, jak również kulturoznawstwo i teorie performatywne. Jest autorką wielu książek i publikacji, w tym: „The Explicit Body in Performance” (Routledge, 1997) i „Performing Remains: Art and War in Times of Theatrical Reenactment” (Routledge 2011). Jest również współredaktorką antologii „Re:Direction: A Theoretical and Practical Guide to 20th-Century Directing”.