WWB TV. Fotografia architektury
Dyskusja między Adamem Mazurem a Konradem Pustołą, Danielem Rumiancewem i Juliuszem Sokołowskim.

Adam Mazur prowadzi dyskusję o zawodzie fotografa architektury z Konradem Pustołą, Danielem Rumiancewem i Juliuszem Sokołowskim.

Od połowy XIX wieku fotografia ściśle związana jest z miastem i architekturą. Nie tylko dokumentuje stan aktualny, ale również pozwala lepiej dostrzec dynamiczne zmiany pejzażu nowoczesnych metropolii. W ostatnich dekadach fotografia architektury pozostała jednym z ostatnich obszarów zdominowanych przez wąską grupę profesjonalistów, ściśle współpracujących z pracowniami architektonicznymi oraz deweloperami.
Zawód fotografa architektury oddalił się od dokumentalnych źródeł, a przez rewolucję cyfrową zbliżył się do świata wirtualnych fantazji. W trakcie dyskusji z wybitnymi specjalistami od fotografii architektury i artystami zarazem, odnosząc się do przykładów z życia wziętych, rozmawiamy o praktyce i teorii, rynkowej rzeczywistości i architektonicznych fantazjach, a także o tym, co to wszystko ma wspólnego ze sztuką.