WWB TV. Domy własne architektów
Wprowadzenie Oli Kędziorek

Co właściwie sprawia, że domy architektów są tak odmienne, tak pociągające? Podczas jednodniowego sympozjum próbujemy nie tylko odkryć specyfikę domów, które architekci budowali dla siebie i swoich najbliższych, ale również przyjrzeć się ich współczesnej kondycji.

Analizując dom Hansena w Szuminie, Wittgensteina w Wiedniu, Schindlera i Eamsów w Los Angeles przyjrzymy się życiu-po-życiu tych budynków. Czy domy architektów są przestrzennymi manifestami idei ich projektantów? Jeśli tak, jak zachować ich eksperymentalny charakter? Jak odnawiać i programować taką przestrzeń, by nie zmienić jej w bezduszne muzeum?

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Oskar Hansen (1922-2005). Projekt badawczo-wystawienniczy poświęcony twórczości Hansena oraz trwaniu jego myśli w nauczaniu architektury i sztuk wizualnych w Polsce i Norwegii”, finansowanego ze środków EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.