WWB TV. Przyszłość miasta. Co zostało nam jeszcze do przewidzenia?
Sesja z Owenem Hatherley

Owen Hatherely (wykładowca, pisarz, krytyk architektury, Londyn) opublikował latem 2010 roku swoją najnowszą książkę „A Guide to the New Ruins of Great Britain”, która to stanowi punkt wyjścia do jego wykładu o ruinach modernizmu Londynu i Warszawy.

Hatherley opisuje metamorfozę, którą przeszła nowoczesna architektura – od narzędzia do transformacji życia codziennego do gloryfikacji neoliberalizmu i „urbanistycznej regeneracji”. Książka oparta jest o eseje-spacery koncentrujące się na kilku brytyjskich miastach. Ta sama metoda zostanie zastosowana wobec Warszawy, którą to Hatherley regularnie odwiedzał w 2010 roku.