WWB TV. Muzeum jako miejski think tank?
Wykład Anety Szyłak

Czy muzea mogą być miejskimi think tankami? Czy mogą pośredniczyć pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami?

Dlaczego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizuje festiwal, w którym nie biorą udziału artyści, stawiając na model „miejskiej akademii”? Dlaczego kolejne Berlin Biennale składać się będzie głównie z politycznych wystąpień i manifestacji? Co wydarzyło się w Szydłowcu i jakie znaczenie dla mobilizacji środowisk lokalnych mają zainicjowane tam projekty artystyczne? Kim jest w takich projektach kurator i gdzie leży granica między kuratorską praktyką a pracą socjalną czy działalnością animatorską?