WWB TV. Getting Intimate with Invisible Audience
Wykład Mushon Zer-Aviv

Mushon Zer-Aviv opowie o teraźniejszości i przyszłości użytkowania przestrzeni publicznej oraz profilach różnych jej „użytkowników”.

Zel-Aviv jest projektantem i aktywistą z Tel Awiwu, mieszkającym obecnie w Nowym Jorku. Założył m. in. studio graficzne Shual.com. Zajmuje się politycznym i społecznym aspektem praktyki dizajnerskiej, a także zastosowaniem nowych mediów w działalności aktywistycznej. Projektant pisze: „Nowe technologie poszerzają nasze zdolności pamiętania i transmitowania historii, poprzez szeroką dystrybucję obrazów i tekstów. Proces ten trwale modyfikuje nasz stosunek do przeszłości. Paradoksalnie, ten pęd ku technologiom przyszłości sprawia, że jesteśmy coraz bardziej opętani przez przeszłość. Czy możemy więc nauczyć maszyny zapominania i wybaczania? Wykład Mushona Zer-Aviva o nowej przestrzeni publicznej uzupełniony jest o warsztaty (w niedzielę 31 października).