WWB TV. Can Architecture Fail Better?
Wykład Douglasa Murphy

Douglas Murphy (krytyk architektury z Londynu) opowie o losach modernizmu jako całościowego planu zmieniającego struktury europejskich miast, z którego to losów można wyciągnąć pouczające wnioski na przyszłość.

„Modernistyczny projekt był często krytykowany za zbytnio naiwny optymizm, ślepą wiarę w doniosłość swej misji, ale należy dodać że wzniesienie każdego budynku jest aktem wiary i optymizmu. Chciałbym omówić momenty w których możemy wiele nauczyć się i wyciągać wnioski z istotnych momentów, kiedy kultura architektoniczna spotyka się z melancholijnym spojrzeniem, oraz gdy pewne porażki i katastrofy architektury modernistycznej mogą wytyczyć nowe kierunki na przyszłość, mimo, a może nawet z powodu, beznadziei obecnej sytuacji”.