Wspólnicy. Fotograf i artysta około roku 1970
Otwarcie wystawy

17 listopada 2011 w trakcie otwarcia wystawy „Wspólnicy. Fotograf i artysta około roku 1970" mieliśmy przyjemność gościć Babette Mangolte i Žarko Vijatović, artystów których prace można oglądać na wystawie.

Dziewięć historii, które opowiada ta wystawa, to historie spotkania fotografa i artysty.
Ich współpraca czasem była jednorazowa, czasem trwała latami, ale zawsze w jej wyniku powstawało coś wspólnego. Mogła to być praca, proces albo wspólny świat. Wystawa jest próbą przyjrzenia się relacji między fotografem a artystą, dynamice ich współpracy i temu, jak każda ze stron się w niej odnajdywała. Wystawa prezentuje najciekawszych artystów sztuki eksperymentalnej z Nowego Jorku: współpracę fotografki i reżyserki Babette Mangolte z choreografką, performerką i artystką Yvonne Rainer.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: