„Rosa Rotes”. Performans Aleki Polis
«Rosa Rotes» Перформанс Алеки Поліс

„Rosa Rotes” to performans Aleki Polis, który artystka wykonała we współpracy z Daną Kosminą przed siedzibą Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Protest artystyczny Aleki Polis, wykonany we współpracy z Daną Kosminą przed siedzibą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W geście solidarności z wykorzystywanymi, stygmatyzowanymi, poniżanymi, wykluczanymi ludźmi w rodzinie, w pracy i w przestrzeni publicznej. Przeciwko przemocy w rodzinie, w pracy i w społeczeństwie.

***

«Rosa Rotes» це є Перформанс Алеки Поліс за участі Дани Косміної перед Міністерством сім’ї, праці та соціальної політики.

В рамках цього мистецького протесту проти принизливого ставлення до робітників художниця помиє тротуар разом із українкою, в якої є університетський диплом і яка соціально стигматизується за такий різновид роботи. Вони використають ганчірки, на яких надрукований маніфест, що закликає до єдності та захисту знедолених від знецінення їхньої праці, мобінґу, насильства, експлуатації та нерівного розподілу благ, виявляючи несправедливості, що нас оточують.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

08:00 Performans „Rosa Rotes”. Performans Aleki Polis«Rosa Rotes» Перформанс Алеки Поліс Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Nowogrodzka 1/3/5, Warszawa
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Sąsiedzi”. Popołudnie w Muzeum Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
14:00 Spotkanie Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw Pawilon Cepelii
18:00 Warsztaty Wsłuchaj się w miasto. Warsztaty dla młodzieży Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
11:00 Spacer Niechciane dziedzictwo: pomniki PRL-u. Spacer miejski«Небажана спадщина: пам'ятники Польської Народної Республіки». Міська прогулянка plac Bankowy
, Warszawa