„Notatniki fotograficzne” Władysława Hasiora
Spotkanie i promocja książki

Spotkanie z okazji premiery „Notatników fotograficznych” Władysława Hasiora.

Gośćmi spotkania byli: Ewa Tatar - niezależna kuratorka projektu, która wygłosi wykład pt. „Struktura ”, Julita Dembowska - kuratorka Galerii Władysława Hasiora / Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Hanna Kirchner - historyczka polskiej literatury i Kasia Redzisz - kuratorka Tate Modern. Spotkanie poprowadził kurator Archiwów Artystów, Robert Jarosz.

W trakcie spotkania odbyła się promocja książki „Konferencja tatrzańska. Wokół Zakopanego i sztuki Władysława Hasiora”, wydanej przez Muzeum Tatrzańskie we współpracy ze Stowarzyszeniem Volans, oraz zostanie pokazana filmowa wersja „Notatników” - program telewizyjny pt. „Głos w dyskusji o tak zwanym konstruktywizmie w sztuce współczesnej” (16’43’’, film 35 mm, 1971, realizacja: Grzegorz Dubowski, scenariusz: Anna Micińska, komentarz: Władysław Hasior. Archiwum TVP).

„Notatniki fotograficzne” Władysława Hasiora zostały zdigitalizowane w ramach programu „Otoczenie” poświęconego m. in. im samym i zakopiańskiej plastyce, sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz województwa małopolskiego.

Spotkanie było częścią serii „Między „starą rzeczowością a naiwnym konceptualizmem” - cyklu spotkań towarzyszących wystawie „Zofia Rydet, Zapis 1978–1990” w aktualnej odsłonie Muzeum Otwartego. Autorem koncepcji był Krzysztof Pijarski.