GRA TERENOWA W KURÓWKU
fotorelacja

Fotorelacja z gry terenowej w Kurówku, niewielkiej miejscowości na północnym Mazowszu. Tutejsi mieszkańy z inspiracji Daniela Rycharskiego od kilku lat zapraszają sztukę na swoje podwórka, dachy i łąki.

Gra terenowa, w której wspólnie z mieszkańcami wzięli udział goście z miasta, była okazją do wspólnotowych działań oraz sposobnością do doświadczenia prawdy, że sztuka współczesna może wspaniale rozwijać się nie tylko w wielkomiejskich ośrodkach. Prócz sprytu i praktycznej znajomości wiejskiego stylu życia, uczestniy gry musieli wykazać się sporą dawką poczucia humoru.

Działania w Kurówku odbyły się 10 maja 2014 roku, jako wydarzenie edukacyjne towarzyszące wystawie Co widać. Polska sztuka dzisiaj, którą można oglądać w siedzibie muzeum.

Autorem opisów do zdjęć jest Szymon Maliborski.

Dokumentacja fotograficzna: