Dokumentacja

Wejdź w Muzeum!
Program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Już od marca w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rusza druga edycja programu przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jest to nietypowa propozycja dla licealistów, która stanowi teoretyczno-praktyczne wprowadzenie w świat sztuki współczesnej. Podczas spotkań będziemy zajmować się najważniejszymi zagadnieniami aktualnej sceny artystycznej, choć nie zabraknie również historii nurtów i tradycji, które ukształtowały oblicze sztuki XX wieku.

Zajęcia odbywać się będą w formie wykładów, warsztatów, dyskusji, oraz spotkań z pracownikami Muzeum. Nieustannie towarzyszyć nam będą dwie nowe wystawy: „W niedalekiej przyszłości. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Odsłona 2014” oraz „Co widać. Polska sztuka dzisiaj”. Jednak w związku z chęcią maksymalnego poszerzenia horyzontów, wybierzemy się również do innych instytucji wystawienniczych w Warszawie.

Interesujesz się sztuką współczesną i chcesz przekonać się o tym, że warto poświęcić jej trochę czasu i spróbować znaleźć w niej coś dla siebie? Chcesz zaangażować się w projekt, który umożliwia rozwój i przyswojenie nietypowej wiedzy w ważnej instytucji kulturalnej? Jeśli tak, to zachęcamy do wypełnienia formularza i wspólnego wejścia w muzeum.