Dokumentacja

Gdyby dwa morza miały się spotkać
Program edukacyjny

Wystawa „Gdyby dwa morza miały się spotkać”, biorąc za temat ciało w sytuacji politycznego konfliktu, buduje szeroki – a przez skupienie się na niedawnych wydarzeniach – bardzo współczesny kontekst dla twórczości Andrzeja Wróblewskiego.

Tłem dla prezentowanych prac artystów głównie z Bliskiego Wschodu, ale także z Chin, Singapuru, Ukrainy oraz Polski, jest bezprecedensowa fala protestów, jaką obserwowaliśmy w ostatnich latach w różnych regionach świata, w tym przede wszystkim Arabska Wiosna.

Wystawie towarzyszą wykłady i dyskusje przyglądające się językowi oraz dynamice tych społecznych niepokojów (Jalal Toufic, Rasha Salti, Nataliya Gumenyuk), a także projekcje filmów artystów (Maha Maamoun, Jumana Manna).

W programie

14 lutego (sobota), godz. 18:00, WYKŁAD/DYSKUSJA, Jalal Toufic