Warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych
Wystawa „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”

• Warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych

“Anka Ptaszkowska. Przypadkiem” – najnowsza wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – poświęcona jest działalności galerzystki, kuratorki, krytyczki, współpracowniczki i przyjaciółki artystów, która działa na polu sztuki od lat 60.

Ptaszkowska współtworzyła eksperymentalną Galerię Foksal w Warszawie, a w latach 70. prowadziła niezależne galerie sztuki w Paryżu. Pracowała i przyjaźniła się z jednymi z największych awangardowych artystów drugiej połowy XX wieku m.in. z Henrykiem Stażewskim, Tadeuszem Kantorem, Edwardem Krasińskim czy Danielem Burenem. Wystawa pokazuje wyjątkowy sposób działania i myślenia Ptaszkowskiej oraz daje widowni wgląd w przełomowy czas w kulturze i sztuce, kiedy kwitła awangarda czy sztuka abstrakcyjna.

Wystawa pozwala na znalezienie połączenia między literaturą, sztukami wizualnymi i pojawiającymi się nowymi interdyscyplinarnymi formami twórczości takimi jak happening czy performans.Jest to również doskonałe pole do działania z dziećmi i młodzieżą wokół rozwijania zdolności plastycznych, pracy w grupie, rozwijania abstrakcyjnego i nieschematycznego myślenia.

Grupy wiekowe
Oferta edukacyjna w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie dostosowana jest do różnych grup wiekowych — od przedszkolaków do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dostępność
Wszystkie zajęcia mogą być zorganizowania w formie dostępnej dla osób o różnych potrzebach (z niepełnosprawnościami lub bez). W zgłoszeniu prosimy o napisanie jakie szczególne potrzeby mają Państwa podopieczni, abyśmy mogli zapewnić jak najpełniejszą dostępność dla grupy.

Język ukraiński
Warsztaty organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie mogą odbywać się po polsku, po ukraińsku lub dwujęzycznie. W zgłoszeniu prosimy o wskazanie czy potrzebują Państwo konkretnej wersji językowej, abyśmy mogli zapewnić tłumacza lub edukatora/edukatorkę z odpowiednimi umiejętnościami językowymi.

Informacje praktyczne:

Miejsce:
Muzeum nad Wisłą,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

cena: 150 zł / grupa
liczba osób w grupie: do 25
(w przypadku większych grup prosimy
o informacje podczas zgłoszenia)
czas trwania zajęć: 90 min

Możliwe terminy zajęć: