Szumin: sezon 2016
Wycieczki i warsztaty

• Szumin: sezon 2016

Dom w Szuminie, fot. Jakub Certowicz, 2015

Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie na wiosnę ponownie otworzy swe podwoje dla publiczności. Niewielki dom, znajdujący się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – teorii, wokół której Hansen osnuł swoją działalność architektoniczną, artystyczną i dydaktyczną.

Dom należący do sieci Iconic Houses Network można zwiedzać z przewodnikiem podczas cyklicznie organizowanych wycieczek. Dodatkowo zostaną zorganizowane dwie wycieczki dla rodzin z małymi dziećmi (5-7 lat), podczas których, poza zwiedzaniem domu, będzie można wziąć udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych przez muzealnych edukatorów.

Ze względów konserwatorskich (małej powierzchni i delikatnej struktury domu) liczba uczestników wycieczek jest ograniczona. Na wycieczki obowiązują zapisy, których można dokonać poprzez formularz zamieszczany na stronie Muzeum na tydzień przed wydarzeniem. Maksymalna liczba uczestników – 18 osób, w przypadku wycieczek rodzinnych – 28 osób (dorosłych i dzieci). Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby poniżej 18 r. ż. mogą brać udział w wyjeździe pod opieką dorosłych. Wyjazd z Warszawy o godz. 10, powrót ok. godz. 17. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Terminy wycieczek:

21 maja (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 14 maja o godz. 10.00
18 czerwca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 11 czerwca o godz. 10.00
2 lipca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 25 czerwca o godz. 10.00
16 lipca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 9 lipca o godz. 10.00
27 sierpnia (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 20 sierpnia o godz. 10.00

Terminy wycieczek rodzinnych:

4 czerwca (sobota), wycieczka rodzinna, formularz zapisów zostanie uruchomiony 28 maja o godz. 10.00
13 sierpnia (sobota), wycieczka rodzinna, formularz zapisów zostanie uruchomiony 6 sierpnia o godz. 10.00