Przestrzeń dla wyobraźni
Ferie z Muzeum

• Przestrzeń dla wyobraźni

Obszar wspólny, obszar własny. Fot. Tomasz Piłat

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza młodzież do wspólnego spędzenia ferii zimowych.

W tym roku zimowy czas nie daje zbyt wielu możliwości, dlatego chcemy wspólnie zająć się pobudzaniem wyobraźni, w czym pomoże nam sztuka. Celem spotkań będzie zainspirowanie uczestniczek i uczestników do własnych działań już poza ekranem.

Zapraszamy osoby od 15 roku życia, zajęcia odbywają się 15.00 w wybrane dni na platformie zoom, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Plan na ferie:

wtorek 5.01 15.00

Street art w dobie pandemii

Prowadzenie: Marta Maliszewska

Podczas spotkania porozmawiamy o ulicznej sztuce w czasach pandemicznych obostrzeń, zastanowimy się, czy ograniczenia mogą wyzwalać kreatywność.

czwartek 7.01 15.00

Znikające Miasto

Prowadzenie: Marta Maliszewska

Porozmawiamy o zjawisku znikającej przestrzeni publicznej, które przybrało na sile w wyniku pandemicznych obostrzeń, oraz zastanowimy się nad jego konsekwencjami.

sobota 9.01 15.00

Hakując kanon sztuki

Prowadzenie: Zuzanna Zasacka

Punktem wyjścia będzie obraz “Fabuła”. Mikołaj Sobczak stworzył nową wersję płótna El Greca. Opowiedział w ten sposób własną opowieść - historię społeczności, która nie ma swojego miejsca/reprezentacji w historii sztuki. Podczas zajęć stworzymy własne wersji znanych i mniej znanych dzieł sztuki, posługując się techniką kolażu.

materiały: wydruki, nożyczki klej, stare gazety, magazyny

poniedziałek 11.01 15.00

Czy ta Palma jest prawdziwa? Sztuka w przestrzeni publicznej

Prowadzenie: Petra Skarupsky

Wychodząc od 18-letniej Palmy - Pozdrowień z Alej Jerozolimskich, zastanowimy się nad przestrzenią publiczną, czym ona jest, co nadaje jej charakter i jak pojawia się w niej sztuka. Na przykładach dzieł z różnych miast wyznaczymy obiekty ważne dla Warszawy i naszych przestrzeni.

środa 13.01 15.00

Sztuka w przestrzeni wirtualnej

Prowadzenie: Petra Skarupsky

W czasach, gdy muzea i galerie stoją zamknięte, sztuka nie przestaje być dostępna. Porozmawiamy o kolekcji MSN i możliwościach jej eksplorowana na własną rękę. Dowiemy się, jakich zasobów można używać nawet w trakcie zamknięcia.

piątek 15.01 15.00

2020/2021 Wizje przeszłości i przyszłości

Prowadzenie: Marta Przybył

Porozmawiamy o obrazach z przestrzeni cyfrowej, które najlepiej charakteryzują rok 2020. Zastanowimy się też nad wizjami na rok 2021. Posłużymy się kulturą wizualną internetu, żeby zobaczyć, jaki ślad zostawiają po sobie bieżące wydarzenia.

MUZEUM DOSTĘPNE

Istnieje możliwość tłumaczenia zajęć na Polski Język Migowy. W przypadku chęci skorzystania z tłumaczenia prosimy o wcześniejszy (5 dni) kontakt z koordynatorką programu Muzeum Dostępne pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl lub numerem telefonu 577-006-290.

Kontakt w innych sprawach i rejestracja grup pod adresem zapisy@artmuseum.pl lub numerem telefonu 607-926-000.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.