Park Rzeźby na Bródnie Rozdział XIII
Bródno. Instrukcja obsługi

• (zdjęcie z lotu ptaka, przedstawia rzeźbę \

fot. Sisi Cecylia

Otwieramy XIII rozdział Parku Rzeźby pod hasłem „Bródno. Instrukcja obsługi”, organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek, szkołami i lokalnymi instytucjami kultury.

Tegoroczna edycja jest pomyślana jako program szkoleń dla pracownic i pracowników oświaty z Bródna. W ramach sześciu spotkań będziemy wspólnie zastanawiać się nad tym, jak korzystać z Parku w codziennej pracy w szkole.

Cykl szkoleń „Edukacja w parku”, którego celem będzie włączenie wiedzy o sztuce współczesnej do programu nauczania w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich w dzielnicy Targówek, w perspektywie najbliższych trzech lat, pozwoli wypracować, wspólnie z lokalnym gronem pedagogicznym, pomysły na działania z dziećmi i młodzieżą w Parku Rzeźby na Bródnie. Założeniem tegorocznej edycji jest także wyłonienie liderek i liderów, którzy poprowadzą kolejny cykl szkoleń w 2022 roku, uczestnicząc w tworzeniu kolejnych warsztatów. W ten sposób stawiamy na budowanie długotrwałych relacji ze środowiskiem edukacyjnym i eksperymentowanie z różnymi formami współpracy pomiędzy Muzeum i szkołą. Podsumowaniem tegorocznych warsztatów stanie się przewodnik z tytułową instrukcją obsługi Parku. Nie będzie to zbiór opisów, ale zestaw materiałów gotowych do używania przez nauczycielki i nauczycieli ze szkół dzielnicy – scenariuszy działań i pomysłów na warsztaty.

Po ponad dekadzie doświadczeń współpracy z mieszkańcami i setkach wydarzeń, które miały tu miejsce, zastanowimy się, jak efektywnie przybliżać zgromadzoną już wiedzę i w możliwie najlepszy sposób udostępniać ją społeczności, która na co dzień korzysta z Parku. W tym celu przeprowadzimy „remont fundamentów” – opracujemy nową identyfikację wizualną Parku Rzeźby na Bródnie. Opisy poszczególnych prac w polskiej i angielskiej wersji językowej pojawią się w Parku jesienią.

XIII rozdział historii Parku Rzeźby na Bródnie to także zachęta dla wszystkich do wspólnej zabawy. W sobotę 25 września zapraszamy na popołudnie z rodzinną grą terenową. To połączenie spaceru, aplikacji internetowej i karty do gry, a więc także okazja do stworzenia własnej instrukcji obsługi tego miejsca.

Więcej informacji wkrótce na park.artmuseum.pl