Szumin: sezon 2015
Wycieczki i warsztaty

• Szumin: sezon 2015

Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie na wiosnę ponownie otworzy swe podwoje dla publiczności. Niewielki dom, znajdujący się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – teorii, wokół której Hansen osnuł swoją działalność architektoniczną, artystyczną i dydaktyczną.

Jego przestrzeń można poznać podczas cyklicznie organizowanych wycieczek, a od tego roku również podczas warsztatów odbywających się w szumińskim ogrodzie. Ze względów konserwatorskich (małej powierzchni i delikatnej struktury domu) liczba uczestników wycieczek i warsztatów jest ograniczona. Szczegółowe informacje o liczbie dostępnych miejsc i sposobie zapisu znajdują się poniżej.

Wycieczki

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wycieczki obowiązują zapisy, których można dokonać poprzez formularz zamieszczany na stronie Muzeum na tydzień przed wydarzeniem. Maksymalna liczba uczestników – 18 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby poniżej 18 r. ż. mogą brać udział w wyjeździe pod opieką dorosłych. Wyjazd z Warszawy o godz. 10, powrót ok. godz. 17. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Terminy wycieczek
16 maja (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 9 maja o godz. 10.00
13 czerwca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 6 czerwca o godz. 10.00
27 czerwca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 20 czerwca o godz. 10.00
4 lipca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 27 czerwca o godz. 10.00
18 lipca (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 11 lipca o godz. 10.00
12 września (sobota), formularz zapisów zostanie uruchomiony 5 września o godz. 10.00

Warsztaty rodzinne

Podczas rodzinnych warsztatów odbywających się w szumińskim ogrodzie najmłodsza publiczność Muzeum będzie miała okazję zmierzyć się z zabawami i ćwiczeniami projektowanymi przez architektów i artystów w celu trenowania percepcji i poszerzania wrażliwości zmysłowej. Warsztaty inspirowane metodami Oskara Hansena, Bruna Munariego i Lygii Clark zostały przygotowane przez zespół edukacyjny Muzeum. Do udziału zachęcamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Wyjazd z Warszawy o godz. 10, powrót ok. godz. 17.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie Muzeum na tydzień przed wydarzeniem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Terminy warsztatów
18 kwietnia (sobota) - Oskar Hansen, formularz zapisów zostanie uruchomiony 11 kwietnia o godz. 10.00
31 maja (sobota) - Bruno Munari, formularz zapisów zostanie uruchomiony 23 maja o godz. 10.00
12 września (sobota) - Lygia Clark, formularz zapisów zostanie uruchomiony 5 maja o godz. 10.00