Czego nie widać w sztuce?

• Zdjęcie. Czyjeś dłonie dotykają jakiegoś obiektu. Jedna ze ścian obiektu jest czerwona. Nie widać go w całości.

fot. Olga Ranka

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dorosłych na warsztaty samodzielnej interpretacji i odczuwania sztuki współczesnej.

W Muzeum sztuka nie jest traktowana wyłącznie jako przedmiot do kontemplacji. Jest punktem wyjścia do rozmowy, pomaga poznawać i zrozumieć świat, często podejmuje tematy zaangażowane społecznie. Wzrok nie jest najważniejszy do odbioru sztuki. Czasami w sztuce najciekawsze jest to, czego w niej nie widać.

Spotkania mają warsztatową formę i zostały przygotowane w sposób umożliwiający aktywne uczestnictwo osobom z niepełnosprawnością wzroku. Dokładny opis audiodeskryptywny i zaangażowanie zmysłu dotyku pozwala nam poznać analizowane prace. Przez własnoręcznie wykonywane zadania poznajemy twórcze techniki i strategie artystyczne.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką programu Muzeum Dostępne, Martą Przasnek pod adresem mailowym muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numerem telefonu 577-006-290.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku

Spotkania w 2023 roku:

31 stycznia

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Kultura bez barier".

Archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Spotkanie Snucie historii - gra surrealistycznymi obrazamiCzego nie widać w sztuce?
,
18:00 Warsztaty UWAGA! WARSZTATY ODWOŁANE!Kosmos pod palcami
18:00 Spotkanie Prąd, którego nie widaćPremiera audiodeskrypcji
MUZEUM nad Wisłą