Co słychać
Cykl koncertów i projekcji dźwiękowych

• Co słychać

C. Spencer Yeh, koncert w ramach Kinomuzeum 2014, fotografia z zasobów Muzeum

„Co słychać” to cykl koncertów i projekcji dźwięku towarzyszący wystawie „Co widać. Polska sztuka dzisiaj”, który przybliża publiczności muzealnej (i nie tylko) wybitne postaci oraz nowe zjawiska polskiej sceny muzycznej.

Nie „mariaż sztuki i dźwięku”, lecz wyobraźnia, bezkompromisowość i warsztat kompozytorski oraz wykonawczy stanowią kryteria, według których ułożony został program „Co słychać”. Cykl prezentuje zarówno postaci wybitne, obecne na polskiej i światowej scenie od lat, których imponujący dorobek zapisał się w historii muzyki (Bohdan Mazurek i Zbigniew Karkowski), jak i ich młodszych następców, którzy nie boją się eksperymentów (Jacek Sienkiewicz) i zainteresowani są poszukiwaniem nowych terytoriów i sposobów ekspresji (Anna Zaradny). Prezentuje wreszcie muzyków, którzy swą energią przełamują bariery stylistyczne i wnoszą powiew świeżości (RSS Boys, Paweł Kulczyński).

Oprócz koncertów i odsłuchów w muzealnym audytorium odbędą się również specjalnie przygotowane z okazji „Co słychać” projekty, jak całodzienny koncert zespołu Boring Drug (którego członkami są m. in. biorący udział w wystawie „Co widać” artyści Łukasz Jastrubczak i Tomasz Kowalski) w Parku Rzeźby na Bródnie, czy występ Kuby Ziołka (Stara Rzeka), grającego na żywo do materiału wizualnego Agnieszki Polskiej na placu Defilad.